TECHNOLOGIA PŁYT CEMENTOWYCH AQUAPANEL®

Ściany zewnętrzne i rozwiązania do pomieszczeń mokrych i wilgotnych Knauf w technologii AQUAPANEL® to więcej niż tylko ściany.  Oferują one niezrównaną łatwość stosowania i stanowią kompletne systemy ścienne dostępne z jednego źródła.  

Najważniejsze zalety:

  • Materiał lżejszy niż konstrukcje konwencjonalne. Zapewnia to większą swobodę innowacyjnego projektowania i łatwiejszy montaż.
  • Dzięki skróceniu czasu prac budowlanych o 27%, budynki wznoszone z zastosowaniem systemów ściennych Knauf można wynająć szybciej w porównaniu z konstrukcjami z cegieł czy prefabrykatów.
  • Ściany zewnętrzne i rozwiązania do pomieszczeń mokrych i wilgotnych Knauf w technologii AQUAPANEL® stanowią cały system dostępny od jednego dostawcy. Zamówienie wszystkich warstw konstrukcji w jednym miejscu upraszcza planowanie procesu budowlanego i ułatwia budowę dzięki pracy z komponentami, które są lepiej ze sobą zintegrowane i lepiej do siebie pasują.
  • Ten system ścian zewnętrznych pozwala uzyskać do 8% większą przestrzeń użytkową wnętrz niż materiały konwencjonalne.

Pomimo mniejszej grubości, nasze ściany sufity, i podłogi oferują parametry izolacyjne i energooszczędność porównywalne do materiałów konwencjonalnych. Ich warstwowa konstrukcja przypominająca sandwicz pozwala na duży zakres modyfikacji warstw izolacyjnych w zależności od potrzeb, zapewniając całkowitą kontrolę zużycia energii w budynku i jego wyjątkową trwałość.

Dzięki technologii AQUAPANEL®, profilom metalowym, materiałom izolacyjnym, płytom gipsowym, materiałom do wykończeń powierzchni oraz innym akcesoriom, dostępnym w firmie Knauf,  można uzyskać wszystko co jest potrzebne do stworzenia kompletnego systemu zabudowy suchej z jednego źródła, co upraszcza logistykę związaną z procesem projektowym i budowlanym i daje całkowitą pewność.

Poznaj specyficzne zalety ścian zewnętrznych Knauf, rozwiązań do pomieszczeń mokrych i wilgotnych Knauf i rozwiązań podłogowych Knauf: